سبد خرید خالیست

۲۰ فونت برتر و رایگان گوگل مناسب سال ۲۰۲۳

این فونتهای خفن همگی رایگان هستند و می‌توانید هر کاری که دوست دارید با آن‌ها انجام دهید!

فونت های رایگان عالی هستند و از این دست فونت ها در خیلی از سایت ها پیدا میشوند. با این حال، مشکل اصلی این است که بیشتر آنها ممکن است بیش از حد مورد استفاده قرار گیرند یا دارای طراحی ضعیفی باشند. حالا سوال اینجاست که از چه منابعی میتوان فونت های رایگان و در عین حال با کیفیت پیدا کرد؟ جواب کوتاه است: Google font.

Google font برای اولین بار در سال 2010 راه اندازی شد و یک مخزن برای پروژه های تایپوگرافی منبع باز است و فونت های این سایت معمولاً کیفیت بسیار بالایی دارند. کاملا رایگان هستند، بدون هیچ شرطی!

علاوه بر این، می توانید از فونت های گوگل در پروژه های شخصی و تجاری استفاده کنید. شما می توانید آنها را بدون کسب اجازه تغییر دهید و از آنها در طراحی لوگو برای مشتریان و در هر محصولی که می فروشید استفاده کنید.

از نظر فنی، استفاده از فونت های گوگل به صورت آنلاین بسیار آسان است. به جای اینکه با چندین فایل فونت سر و کار داشته باشید، می توانید از Google Fonts CSS API برای جاسازی فونت ها به طور مستقیم در وب سایت خود استفاده کنید. فونت های گوگل سبک و فشرده هستند، بنابراین خوب و سریع بارگیری می شوند.

نحوه انتخاب

چگونه بهترین فونت گوگل را برای پروژه خود انتخاب می کنید؟ ابتدا، باید بررسی کنید که آیا برای موضوع طراحی که استفاده می کنید مناسب است یا خیر. به عنوان مثال، برخی از فونت‌ها برای متن با اندازه معمولی مناسب هستند، اما برای عناوین بزرگ و تیتر مناسب نیستند، و بالعکس. شما همچنین می خواهید بدانید که خانواده فونت شامل تمام ویژگی های مورد نیاز شما هست یا خیر. به عنوان مثال، آیا فونت دارای وزن ها و ضخامت های متنوع هست یا خیر؟ آیا از چندین زبان، اعداد، کسرها و غیره پشتیبانی میکند؟

همچنین باید خوانایی را در نظر بگیرید: برای مثال O و 0، l و 1 را با هم مقایسه کنید تا ببینید چقدر قابل تشخیص هستند. و اگر به انعطاف‌پذیری طراحی زیادی نیاز دارید، آیا عرض‌ها و اندازه‌های جایگزین وجود دارد (نسخه‌های مختلف یک تایپ‌فیس در نظر گرفته شده برای استفاده در اندازه‌های مختلف)، یا این فونت به عنوان یک فونت متغیر در دسترس هست؟

با در نظر گرفتن تمام این موارد، در اینجا انتخاب ما از 20 فونت عالی گوگل برای شروع است. آنها رایگان و سریع برای دانلود هستند، بدون هیچ تعهدی، پس چرا همه آنها را امتحان نکنید؟

در پایین برای شما لیست ۲۰ عدد از بهترین فونت های انگلیسی Google font را آورده ام که همگی دارای کیفیت فوق العاده ای هستند.

1. DM Sans by Colophon

2. Space Grotesk by Florian Karsten

3. Inter by Rasmus Andersson

4. Eczar by Vaibhav Singh

5. Work Sans by Wei Huang

6. Manrope by Mikhail Sharanda and Mirko Velimirovic

7. Fira by Carrois

8. PT Serif by Alexandra Korolkova, Olga Umpeleva and Vladimir Yefimov

9. Cardo by David Perry

10. Libre Franklin by Pablo Impallari

11. Lora by Cyreal

12. Playfair Display by Claus Eggers Sørensen

13. Roboto by Christian Robertson

14. Syne by Bonjour Monde

15. Libre Baskerville by Impallari Type

16. Anek by Ek Type

17. Quicksand by Andrew Paglinawan

18. Cormorant by Christian Thalmann

19. Alegreya by Juan Pablo del Peral, Huerta Tipográfica

20. Poppins by Indian Type Foundry

برای مشاهده مطالب بیشتر از دنیای دیزاین و گرافیک اینجا کلیک کنید.